Depilacja Laserowa – Kraków

Fotodepilacja – usuwanie zbędnego owłosienia z wykorzystaniem Dual Laser sPTF+ w krakowskiej Clinic Vivien.

Zabieg depilacji laserowej zwany także fotodepilacją to aktualnie najbardziej efektywna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Polega ona na termicznym uszkodzeniu cebulki włosa w związku z działaniem światła lasera. Nieodżywiony włos wypada, a skóra wokół niego pozostaje niepodrażniona i gładka. Fotodepilacja wykonana przez odpowiednio wykwalifikowane osoby z użyciem odpowiedniego lasera, przynosi oczekiwane i długotrwałe efekty.

Dual Laser sPTF+ (Photo Therapy Flash) – laser najnowszej technologii, który usuwa owłosienie w sposób bezinwazyjny dla skóry. Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu depilacji laserowej doświadczony kosmetolog przeprowadza wywiad, ocenia rodzaj włosa oraz typ i stan skóry. W oparciu o te informacje dopierane są odpowiednie parametry lasera.

W trakcie pierwszego zabiegu usnięte zostaje ok. 30% ołosienia. Każdy kolejny zabieg z serii usuwa od 15 do 30% włosów. Końcowa skuteczność oscyluje w przedziale 80-90%. Natomiast pozostały procent to cienkie i jasne włoski, które są niewidoczne. Czas przez jaki utrzymuje się efekt zabiegu uzależniony jest od dużej liczby czynników: rodzaju włosa, depilowanej strefy, fototypu skóry, profilu hormonalnego, płci i wieku.

Zalecenia:

Aby uzyskać najlepszy efekt zalecamy wykonywanie 1-3 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych lub 4-8 zabiegów co 4-6 tyg. Wydłużenie czasu między poszczególnymi zabiegami fotodepilacji, lub ich skrócenie może istotnie obniżyć skuteczność przedsięwzięcia. Latem należy chronić skórę przed słońcem przynajmniej tydzień przed zabiegiem – w tym celu najlepiej stosować kremy z wysokim filtrem UV.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej:

  • stany zapalne, zakaźne i uczulenie skóry w strefie wykonywania zabiegu
  • skłonność do występowania przebarwień i bliznowacenia
  • podwyższona temperatura
  • aktywna opryszczką
  • inne choroby skóry np. łuszczyca, bielactwo
  • ciążka i karmienie piersią

Przygotowanie do fotodepilacji:

Na 3 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z zażywania leków światło-uczulających; retinoidów, sulfonamidów oraz tetracykliny. Około tygodnia przed zabiegiem nie powinno się stosować leków rozrzedzających krew (m.in. aspiryny), witaminy A i E, ziół (dziurawiec, nagietek, bratek) oraz samoopalaczy i peelingów. Nie wskazana jest również zbyt mocna opalenizna, ponieważ taka cera absorbuje zbyt dużą ilość energii świetlnej.