Makijaż Permanentny Kraków Clinic Vivien

Makijaż Permanentny – Kraków

Permanentny makijaż ust, brwi i oczu w krakowskiej Clinic Vivien

Makijaż permanentny pochodzi od łacińskiego słowa permanens, czyli trwający. To nic innego jak makijaż trwały, który jest alternatywą dla klasycznego make-upu. Charakteryzacja utrzymuje się od półtora do dwóch lat. Metoda ta polega na wprowadzeniu hipoalergicznych pigmentów do warstw naskórka. Barwnik wprowadzany jest do zewnętrznych nabłonek skóry za pomocą jednorazowych i sterylnych igieł. Ze względu na to, że kartridż nie dociera do skóry właściwej – podczas zabiegu nie dochodzi do krwawień. Stosowane pigmenty są wyłącznie pochodzenia naturalnego. Są tym samym w pełni bezpieczne – nie posiadają toksyn i nie wywołują alergii. Wprowadzone do przestrzeni międzykomórkowej naskórka w sposób naturalny podkreślają urodę lub korygują jej mankamenty.

Wraz z upływem lat dochodzi do stopniowego płowienia pigmentu. Średnio o 20% rocznie. Przy wyborze kolorystyki i jego intensywności należy wziąć pod uwagę, że mniej nasycone barwniki będą szybciej niewidoczne.

Zabieg wykonania makijażu permanentnego w krakowskiej Clinic Vivien jest całkowicie bezpieczny. Ze względu na komfort Klienta wykonywany jest z miejscowym znieczuleniem. Trwały make-up najczęściej dotyczy brwi, powiek i ust. W przypadku warg pozwala on uzyskać intensywniejszy od naturalnego kolor ust. Dodatkowo także wzmacnia i koryguje ich kontur. Dzięki temu zyskujemy efekt optycznego powiększenia i wypełnienia. Za sprawą makijażu permanentnego brwi można uzyskać trwałe „tło” dla istniejących włosków, bądź też ich całkowitą rekonstrukcję. Zabieg pozwala na korektę ich kształtu i wielkości. Z kolei, za pomocą aplikacji barwnika na powiekach, tworząc tzw. kreski, uzyskujemy podkreślenie i wzmocnienie kolorystyki oprawy oka.

Dla kogo zabieg makijażu permanentnego ?

Makijaż trwały jest polecany kobietom, które chcą mieć perfekcyjny makijaż o każdej porze dnia i w każdej sytuacji. Na basenie, saunie, w SPA, zaoszczędzając tym samym ich czas. Jest alternatywą dla wodoodpornych i alergennych kosmetyków.

Zalecenia przez zabiegiem:

Kilka dni (opcjonalnie trzy) przed wykonaniem zabiegu permanentnego na ustach należy przyjmować Heviran. Heviran jest lekiem przeciwwirusowym, który zapobiega wystąpieniu opryszczki wargowej, która jest możliwym powikłaniem po zabiegu. Podobne postępowanie przyjmujemy przy wizytach korekcyjnych. Dawkowanie leku uzależnione jest od zaleceń lekarza.

Podczas zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia. Jest to jednak naturalna reakcja, której objawy szybko ustępują. Przez pierwsze dni po wykonaniu pigmentacji zabarwienie jest intensywne. Dotyczy to także makijażu utrzymanego w neutralnych barwach. 2 do 3 dni po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać. W tych czasie istotne jest odpowiednie nawilżanie. W następnych dniach koloryt, w stosunku do natężenia wyjściowego, blednie o 50%. W pierwszym tygodniu należy także unikać ekspozycji na słońce (intensywnego opalania) i korzystania z sauny.

Przeciwskazania do wykonania makijażu permanentnego:

Zanim zabieg permanentnego makijażu zostanie wykonany, przeprowadzana jest szczegółowa konsultacja z klientem. Celem wywiadu jest wykluczenie wszelkich przeciwwskazań.

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu makijażu permanentnego oczu są tendencje do stanów zapalnych spojówki, przebyte wcześniej choroby gałki ocznej oraz genetyczne tendencje do odwarstwienia siatkówki. Ponadto odradza się przeprowadzanie zabiegu w trakcie ciąży, infekcji czy u osób chorujących na cukrzycę i łuszczycę. Przeciwskazaniem jest także przyjmowanie leków sterydowych.

Obowiązkowo, za około miesiąc po zabiegu trwałego makijażu, należy wykonać korektę. Ma to na celu wzmocnienie i utrwalenie efektów. W przypadku niewykonania powtórnej iniekcji klinika nie bierze odpowiedzialności za trwałość makijażu.

Przygotowanie do zabiegu:

Miesiąc przed wykonaniem zabiegu pigmentacji brwi należy unikać ich regulacji/depilacji. Daje to możliwość doboru odpowiedniego kształtu względem naturalnej linii włosków. Należy także zadbać o dobrą kondycję skóry, w której okolicach ma być wykonana iniekcja. Zbyt tłustą skórę należy oczyszczać, suchą – nawilżać, zaś na matową lub zgrubiałą – zastosować peeling. W zależności od rodzaju skóry, zaleca się także wykonanie zabiegu mikrodermabrazji, z pominięciem ust (ilość zabiegów dobiera jest pod względem stanu skóry). Odpowiednio przygotowana cera daje lepsze i trwalsze efekty. Skóra poddana zabiegowi zdecydowanie lepiej chłonie barwnik i daje możliwość precyzyjniejszego wykonania konturu.

Zabieg makijażu permanentnego składa się z dwóch wizyt. Bazowej, podczas której wykonana jest architektura i geometria brwi, z doborem kształtu brwi do twarzy oraz koloru pigmentu. Zabieg wymaga kontroli po 6-ciu tygodniach i ewentualnego dopigmentowania.

Pielęgnacja po zabiegu:

Przez kilka dni po zabiegu o naskórek poddany iniekcji należy wyjątkowo zadbać. Szczególnie należy unikać jej mycia, dotykania, tarcia a nawet moczenia. Należy stosować się do zaleceń linergistki. W tym okresie nie wolno także korzystać z sauny, solarium, basenu oraz zabiegów SPA. Miejsca pigmentacji trzeba nawilżać kilka razy w ciągu doby, stosując wyłącznie specjalne dedykowane preparaty.

W przypadku niestosowania się do powyższych zaleceń mogą wystąpić odbarwienia.

Postępowanie po zagojeniu :

Skóra, nawet miesiąc po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego, nadal wymaga dużej dbałości. Nie można dopuszczać do jej nadmiernego wysuszania, intensywnego opalania, czy wykonywania inwazyjnych peelingów w obszarach, na których był wykonywany zabieg.

Chcesz wykonać makijaż, ale nie wiesz jak będziesz się w nim czuć i wyglądać? Sprawdź to! Zapraszamy do Clinic VIVIEN (Kraków, ul. Czysta 14/2). Umów się na bezpłatny rysunek makijażu kosmetykami kolorowymi. Za wizualizację makijażu nie zapłacisz nic, a pomoże Ci ona podjąć decyzję o planowanym zabiegu! Nie czekaj, zadzwoń do nas! Narysujemy, pokażemy , wytłumaczymy na czym polega makijaż permanentny!