5 zasad pięknej i młodej skóry

Skóra jest odbiciem kondycji naszego organizmu, a zadbana skóra XXI w to podstawa wizerunku . Na jej wygląd i stan ma wpływ wiele czynników m.in. styl życia, sposób pielęgnacji oraz nawyki żywieniowe. Kiedy organizm jest wyczerpany lub zestresowany, kiedy cierpimy z powodu choroby to właśnie skóra najszybciej o tym zakomunikuje poprzez liczne niedoskonałości. Skóra twarzy to najdelikatniejsze i najwrażliwsze miejsce naszego ciała.

W jaki sposób o nią zadbać?  Zaczynając od podstawowych, ale jak ważnych etapów:

1. MYCIE – należy unikać mydeł z uwagi, że ich odczyn jest zbyt zasadowy, działają wysuszająco i powodują podrażnienia skóry, czego konsekwencją jest naruszenie bariery ochronnej skóry jaka stanowi tzw. płaszcz  kwasowo -lipidowy. Najlepsze preparaty myjące powinny być wyprodukowane z naturalnych detergentów pochodzenia roślinnego.
2. OCZYSZCZANIE – skórę twarzy należy oczyszczać dwukrotnie w ciągu dnia. Sesja poranna dotyczy odświeżenia cery i przygotowania jej do przyjęcia kremu nawilżającego / ochronnego i makijażu . Zabiegi wieczorne to dokładne usunięcie makijażu i wszystkich nagromadzonych w ciągu dnia zanieczyszczeń. Pamiętajmy zaczynamy demakijaż od oczu – przeznaczonym do tego preparatem.
3. TONIZACJA – często traktujemy ją po macoszemu i pomijamy ten etap pielęgnacji, a ma on ogromnie znaczenie dla naszej cery . Zadaniem toniku jest przywrócenie skórze właściwego napięcia, ujędrnienia jej, pobudzenia krążenia krwi w skórze oraz odtworzeniem  właściwego jej pH
4. NAWILŻANIE – krem dzienny , zadaniem jego jest doprowadzenie wody i substancji regenerujących do warstw naskórka , ma to na celu zapewnienie skórze zdolności zachowania wilgotności przez cały dzień. Zapewnia jej również elastyczność jak też hamuje powstawanie zmarszczek.
5. ODŻYWIANIE – krem odżywczy powinien działać na skórze przez wiele godzin i z tego względu jest stosowany na noc. Jego zadaniem jest ochrona skóry przed utratą wody, oraz dostarczenie skórze dobranych substancji (zgodnym z zapotrzebowaniem cery), które przyczyniają się do odnowy tkankowej i działają odżywczo, zarówno na żywe komórki naskórka , jak też na komórki skóry właściwej.
A jak dbać o oczy ?
1 . PIELĘGNACJA – najdelikatniej jak tylko możliwe zmywać makijaż. Kremy delikatnie wklepywać , nie wcierać .
2. KURZE ŁAPKI – stosować substancje aktywne,  które pobudzają tworzenie się kolagenu, poprawiają elastyczność i chronią komórki, możliwe jak najwcześniejsze od 25 roku  – najpóźniejsze od 30 roku życia – na zmarszczki wywołane suchością .
3. WORKI POD OCZAMI OPUCHLIZNA – najskuteczniejszą metodą na podkrążone oczy jest eliminujący obrzęki roll-on z metalową kulką
4. SIŃCE POD OCZAMI – zasinienia powstają poprzez zaburzenia mikrocyrkulacji .Co pomoże ? Kremy pod oczy , które napinają tkankę i pobudzają mikro cyrkulację.
5. POBUDKA – nałożyć na oczy zimną, mokrą chusteczkę lub srebrną zimną łyżeczkę . To pobudza.

Moda na zdrową skórę

Wśród dzisiejszych trendów w odmładzaniu niewątpliwie istotne jest holistyczne podejście do stylu życia i nawyków żywieniowych.
1. PIJEMY MIN. 1,5 L WODY DZIENNIE,  nasze ciało w 60-70% składa się z wody. Jej niedobór ma niekorzystny wpływ nie tylko na funkcjonowanie organizmu, ale przede wszystkim na wygląd skóry. Pijąc zalecaną ilość wody w małych porcjach klika razy dziennie ( najlepiej między posiłkami ) sprawimy, że nasza skóra będzie dobrze nawodniona czyli gładka, miękka, napięta i promienna.
2. JEMY OWOCE I WARZYWA, to najwięksi sprzymierzeńcy pięknej skóry. Jako źródło błonnika, witamin, minerałów, i antyoksydantów chronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami .
3. STOSUJ SUPLEMENTY WSPOMAGAJĄCE URODĘ 
Suplementy zawierające skoncentrowane składniki roślinne, witaminy i minerały wspomagające procesy regeneracyjne skóry i zapobiegają jej starzeniu. Działając na skórę od wewnątrz docieramy do jej głębszych warstw, w których zachodzą najważniejsze procesy związane z jej prawidłowym funkcjonowaniem.
4. UNIKAJ SŁODYCZY
Cukry proste zawarte w czekoladach, ciastek itp. Powodują wzrost produkcji wolnych rodników, które bezpośrednio wpływają na tempo starzenia skóry . Osoby unikające słodyczy wyglądają znacznie młodziej .
5. RAZ W MIESIĄCU ODWIEDZAJ KOSMETYCZKĘ
Profesjonalna pielęgnacja – odwiedzaj gabinet kosmetyczny raz w miesiącu. Kosmetyczka w profesjonalny sposób zajmie się Twoją cerą. Sprawdzi jej kondycję i poziom nawilżenia. Zaproponuje zabieg lub serię zabiegów, które pomogą w jej regeneracji. Udzieli wskazówek dotyczących pielęgnacji domowej i dobierze odpowiednie kosmetyki do Twojej skóry. Pomogą one utrzymać efekty profesjonalnego zabiegu  do kolejnej wizyty w salonie.
Konsultacja kosmetologiczna z doborem kosmetyków dobranych do indywidualnych potrzeb cery w Clinic VIVIEN bezpłatna.

Opracowała:
Magdalena Daniewska – kosmetolog CLINIC VIVIEN