Terapia Naczyniowa, Zamykanie Naczynek – Kraków

Laserowe zamykanie naczynek Dual Laser sPTF+ w Krakowie

Rozszerzone naczynka krwionośne mogą powstawać wskutek kilku różnych zjawisk m.in. niewłaściwej pielęgnacji, czynników zewnętrznych lub uwarunkować genetycznych. Pierwszym objawem, który występuje tzw. „rumień” czyli zaczerwienienie na skórze. W dalszej kolejności tymczasowo on zanika by pojawić się ponownie, tym razem na stałe. Dzieje się tak, gdyż ciśnienie krwi rozszerza delikatne ścianki naczyń krwionośnych, powodując ich pękanie. Efektem jest występująca na szyi, dekolcie, twarzy i nogach siateczkowata powierzchnia o barwie od czerwonej do ciemno fioletowej zwana „telangiektazją”.

Doskonałym rozwiązaniem do terapii naczyniowej jest wykorzystanie lasera Dual Laser sPTF+. Na zmienioną tkankę naprowadzana jest wiązka lasera. Hemoglobina zawarta w krwi pochłania energię, zamieniając ją w ciepło. Efektem jest koagulacji krwi i zniszczenie ścianki naczynia krwionośnego. Następnie zostaje ono wchłonięte lub odpada w formie strupka.

Aby trwale zamknąć popękane naczynka, należy poddać się serii zabiegów na przestrzeni kilku miesięcy. Ich liczba jest uzależniona od szeregu czynników: średnicy, ilości, głębokości położenia i koloru naczynek. Endogenne ciepło wywołane wykorzystaniem lasera sPTF+ w usuwaniu naczynek, skutkuje rozkładem barwnika znajdującego się w ich wnętrzu, oraz uszczelnieniem naczynek. Poza tym powoduje on także poprawę kondycji i napięcia skóry, dzięki aktywizacji włókien do produkcji kolagenu. Bardziej zwarta i grubsza skóra skutecznie maskuje prześwitujące naczynka krwionośne oraz rumień.

Wskazania do zabiegu

  • telangiektazje na ciele i twarzy
  • zmiany naczyniowe
  • rumień

Przeciwwskazania do zabiegu

  • ciąża / karmienie
  • zapalenie skóry i inne stany zakaźne / alergiczne w miejscu zabiegu
  • podwyższona temp.
  • niektóre terapie hormonalne
  • opryszczka w stanie aktywnym
  • skłonności do przebarwień skóry i jej bliznowacenia

Przed zabiegiem

Na trzy tygodnie przed zabiegiem należy przestać zażywać leków światłouczulających zawierających retinoidy, tetracykliny oraz sulfonamidy. Tydzień przed nie należy spożywać witaminy A i E, ziół (dziurawiec, nagietek, bratek). Nie wskazane jest również poddawanie się peelingom, oraz opalanie ciała na słońcu i solarium ze stosowanie samoopalacza włącznie.

Częstotliwość

TWARZ: 1 zabieg na 2-3 tygodnie – 8 zabiegów w serii.